user_mobilelogo

Opinia losowa

Beata i Maja

Krzysztof Żygadło irydolog, dietetyk, trener

Beata i Maja

Ocena: bardzo dobry5

Pan Krzysztof wykazał się pełnym profesjonalizmem i wnikliwością. Bardzo trafnie ocenił stan naszego zdrowia i przekazał zalecenia co do diety i trybu życia. Wytłumaczył przyczynę problemów zdrowotnych i zwrócił uwagę również na te mogące się pojawić w przyszłości. Trzeba również wspomnieć o bardzo miłej atmosferze podczas wizyty, Pan Krzysztof to osoba nie tylko kompetentna, ale także obdarzona poczuciem humoru. Serdecznie dziękujemy za wizytę a niedowiarkom polecamy z całego serca.

Samokontrola irydologiczna

Samokontrolę możemy przeprowadzić oświetlając oko z boku źródłem światła o skupionym promieniu. Należy pamiętać, że nie używamy do tego celu źródeł światła laserowego, ponieważ może ono uszkodzić wzrok. Należy stanąć przed dobrze oświetlonym lustrem i oświetlić oko. Oczywiście nie przeprowadzimy pełnej diagnostyki, możemy sprawdzić kilka podstawowych problemów.

Pełna diagnostyka wymaga ogromnego doświadczenia i znajomości map irydologicznych. Jedynie doświadczony Irydolog może wskazać nam organy lub konkretne dolegliwości. I w oparciu o tę diagnozę zaleci dalsze postępowanie i powie jakie szczegółowe badania należy wykonać.

Ważnym elementem jest źrenica

W prawidłowych warunkach źrenice obydwu oczu znajdują się w środku tęczówki, są równe, okrągłe i reagują na światło tj. zwężają się pod wpływem silniejszego oświetlenia i rozszerzają w ciemnościach.

Różne  problemy zdrowotne powodują pewne zmiany w źrenicach:

  • nierówność źrenic świadczyć może o schorzeniach neurologicznych i okulistycznych;
    Uwaga: Zwężona, bądź rozszerzona nieruchoma źrenica jednego oka z bolesnością i zaczerwienieniem wymaga natychmiastowej porady okulistycznej.
  • przemieszczenie źrenicy z centrum tęczówki w kierunku jej obwodu świadczy o zaburzeniach w sektorze, od którego źrenica odsuwa się;
  • spłaszczenie brzegu źrenicy występuje po stronie sektora, w którym znajduje się pole projekcji chorego narządu;
  • zniekształcenia owalne źrenicy są oznaką zaburzeń ukrwienia mózgu spowodowanych zmianami w naczyniach krwionośnych. Najczęściej związane są one z utrudnieniem przepływu krwi w tętnicach szyjnych, mogą więc stanowić zapowiedź udaru;
  • rozszerzenie źrenic w fizjologicznych warunkach jest efektem pobudzenia układu współczulnego w stanach mobilizacji organizmu (strach, agresja) lub efektem działania leków rozszerzających źrenicę. Ale obustronne rozszerzenie źrenic może być również objawem ciężkiego uszkodzenia mózgu w wyniku urazu;
  • zwężenie źrenic może być wywołane albo pobudzeniem układu przywspółczulnego, albo porażeniem współczulnego. Jest również charakterystyczne dla wszelkiego typu zatruć (np. po narkotykach).
  • zmiana zabarwienia źrenicy występuje w schorzeniach gałki ocznej i wymagają konsultacji okulistycznej…

 

To jest tylko początek artykułu. Pozostała część dostępna jest tylko dla osób wybranych.
Jeżeli chcesz przeczytać całość – zapisz się na bezpłatny biuletyn za pomocą poniższego formularza.
Otrzymasz na email pozostałą część artykułu (przykładowe zdjęcia i konkretny opis chorób)
Dowiesz się jak wyglądają i co oznaczają: plamy toksyczne, pierścienie kurczowe, obłok dystroficzny, rozarium limfatyczne, pierścień sodowy i plamy barwnikowe.

Wypełnij poniższy formularz i otrzymaj bezcenną informację za darmo.

Regulamin
Pozdrawiam i zapraszam,
Krzysztof Żygadło
irydolog, dietetyk, trener