user_mobilelogo

Opinia losowa

Hanna Zaborowska

Krzysztof Żygadło irydolog, dietetyk, trener

Hanna Zaborowska

Ocena: bardzo dobry5

Kontakt do Pana doktora oraz informacje o Jego specjalności otrzymałam od mojego energoterapeuty. Powiem szczerze, że miałam poważne wątpliwości czy rzeczywiście na podstawie oglądu tęczówki oka można ustalić przyczynę schorzenia oraz sposób leczenia. Jednak już po kilku minutach rozmowy moje wątpliwości rozwiały się. Nabrałam pewności, że nareszcie trafiłam do lekarza, który uleczy mnie z bardzo silnych występujących w nocy bóli brzucha, które od kilku lat uniemożliwiały mi spokojny sen. Z pełnym przekonaniem mojej rodzinie oraz moim przyjaciołom potrzebującym kompetentnej pomocy lekarskiej będę polecać wizytę u Pana doktora. Wdzięczna pacjentka.

Samokontrola irydologiczna

Samokontrolę możemy przeprowadzić oświetlając oko z boku źródłem światła o skupionym promieniu. Należy pamiętać, że nie używamy do tego celu źródeł światła laserowego, ponieważ może ono uszkodzić wzrok. Należy stanąć przed dobrze oświetlonym lustrem i oświetlić oko. Oczywiście nie przeprowadzimy pełnej diagnostyki, możemy sprawdzić kilka podstawowych problemów.

Pełna diagnostyka wymaga ogromnego doświadczenia i znajomości map irydologicznych. Jedynie doświadczony Irydolog może wskazać nam organy lub konkretne dolegliwości. I w oparciu o tę diagnozę zaleci dalsze postępowanie i powie jakie szczegółowe badania należy wykonać.

Ważnym elementem jest źrenica

W prawidłowych warunkach źrenice obydwu oczu znajdują się w środku tęczówki, są równe, okrągłe i reagują na światło tj. zwężają się pod wpływem silniejszego oświetlenia i rozszerzają w ciemnościach.

Różne  problemy zdrowotne powodują pewne zmiany w źrenicach:

  • nierówność źrenic świadczyć może o schorzeniach neurologicznych i okulistycznych;
    Uwaga: Zwężona, bądź rozszerzona nieruchoma źrenica jednego oka z bolesnością i zaczerwienieniem wymaga natychmiastowej porady okulistycznej.
  • przemieszczenie źrenicy z centrum tęczówki w kierunku jej obwodu świadczy o zaburzeniach w sektorze, od którego źrenica odsuwa się;
  • spłaszczenie brzegu źrenicy występuje po stronie sektora, w którym znajduje się pole projekcji chorego narządu;
  • zniekształcenia owalne źrenicy są oznaką zaburzeń ukrwienia mózgu spowodowanych zmianami w naczyniach krwionośnych. Najczęściej związane są one z utrudnieniem przepływu krwi w tętnicach szyjnych, mogą więc stanowić zapowiedź udaru;
  • rozszerzenie źrenic w fizjologicznych warunkach jest efektem pobudzenia układu współczulnego w stanach mobilizacji organizmu (strach, agresja) lub efektem działania leków rozszerzających źrenicę. Ale obustronne rozszerzenie źrenic może być również objawem ciężkiego uszkodzenia mózgu w wyniku urazu;
  • zwężenie źrenic może być wywołane albo pobudzeniem układu przywspółczulnego, albo porażeniem współczulnego. Jest również charakterystyczne dla wszelkiego typu zatruć (np. po narkotykach).
  • zmiana zabarwienia źrenicy występuje w schorzeniach gałki ocznej i wymagają konsultacji okulistycznej…

 

To jest tylko początek artykułu. Pozostała część dostępna jest tylko dla osób wybranych.
Jeżeli chcesz przeczytać całość – zapisz się na bezpłatny biuletyn za pomocą poniższego formularza.
Otrzymasz na email pozostałą część artykułu (przykładowe zdjęcia i konkretny opis chorób)
Dowiesz się jak wyglądają i co oznaczają: plamy toksyczne, pierścienie kurczowe, obłok dystroficzny, rozarium limfatyczne, pierścień sodowy i plamy barwnikowe.

Wypełnij poniższy formularz i otrzymaj bezcenną informację za darmo.

Regulamin
Pozdrawiam i zapraszam,
Krzysztof Żygadło
irydolog, dietetyk, trener